Medarbetare på MEC

 

Adam Lodin
Adam Lodin
Digital Manager
072-713 15 38
adam.lodin@mecglobal.com
Aimee Schultz
Aimee Schultz
Broadcast Buyer
08-463 16 15
070-663 16 15
aimee.schultz@mecglobal.com
Andrea Enckell
Andrea Enckell
Account Manager
040-660 65 57
073-422 23 34
andrea.enckell@mecglobal.com
Anna Lilja
Anna Lilja
Digital Planner
08-463 15 33
070-557 15 33
anna.lilja@mecglobal.com
Anna Rosendahl
Anna Rosendahl
Account Manager
(föräldraledig)
08-463 15 57
anna.rosendahl@mecglobal.com
Anna-Karin Ström
Anna-Karin Ström
Print Director
031-10 55 02
070-653 81 87
anna-karin.strom@mecglobal.com
Anneli Olofsson
Anneli Olofsson
Account Director
08-463 16 08
070-340 20 97
anneli.olofsson@mecglobal.com
Annika Wågensand
Annika Wågensand
Manager People & Culture, PA to Daniel Collin
08-463 15 58
070-873 56 90
annika.wagensand@mecglobal.com
Arvid Norlin
Arvid Norlin
Tjänstledig. Digital Manager, MEC Access
08-463 16 37
arvid.norlin@mecglobal.com
Bo Larsson
Bo Larsson
Print planner
08-463 15 93
070-576 29 64
bo.larsson@mecglobal.com
Brita Bulow
Brita Bulow
Print planner
08-463 15 71
brita.bulow@mecglobal.com
Carl Jernberg
Carl Jernberg
Digital Manager, MEC Access
08-463 15 29
carl.jernberg@mecglobal.com
Carolina Larhed
Carolina Larhed
Chief Operating Officer
08-463 15 01
070-350 55 08
carolina.larhed@mecglobal.com
Cecilia Sundström
Cecilia Sundström
Client Service Director
08-463 15 34
0708-73 22 96
cecilia.sundstrom@mecglobal.com
Charlotte Danielsson
Charlotte Danielsson
Analytics and Insight Manager
(föräldraledig)
08-463 16 13
070-647 16 13
charlotte.danielsson@mecglobal.com
Charlotte Wallin
Charlotte Wallin
Broadcast Buyer
08-463 15 80
charlotte.wallin@mecglobal.com

 

Daniel Collin
Daniel Collin
CEO Sweden, Dep. CEO Nordic
08-463 15 31
070-598 23 02
daniel.collin@mecglobal.com
Eva Westeson
Eva Westeson
Account Director
040-660 75 54
070-637 11 60
eva.westeson@mecglobal.com
Erika Edstedt
Erika Edstedt
Creative Producer
08-463 15 15
070-645 24 69
erika.edstedt@mecglobal.com
Eva Westeson
Fia Liljedahl
Broadcast Manager
08-463 15 37
0708-58 51 51
fia.liljedahl@mecglobal.com

 

Helene Bönström
Helene Bönström
International Account Executive
08-463 15 55
070-562 57 62
helene.bonstrom@mecglobal.com
Helena Dupont
Helena Dupont
Account Director
08-463 15 16
070-627 15 16
helena.dupont@mecglobal.com
Ida Hellström
Ida Hellström
Digital Planner
08-463 14 63
070-714 14 63
ida.hellstrom@mecglobal.com

 

Jens Svantesson
Jens Svantesson
Trading Manager
08-463 15 11
070-678 15 11
jens.svantesson@mecglobal.com

 

 

Johanna Persson
Johanna Persson
Account Executive
031-10 55 00
070-607 15 16
johanna.persson@mecglobal.com
Johnny Lindqvist
Johnny Lindqvist
Head of MEC Access
08-463 15 30
0704-55 14 30
johnny.lindqvist@mecglobal.com
Jonas Granberg
Jonas Granberg
Ansvarig MEC Medieskola
070-891 18 38
jonas.granberg@mecglobal.com
Julia Danneman
Julia Danneman
Receptionist
08-463 15 13
julia.danneman@mecglobal.com
Julia Gabrielsson
Julia Gabrielsson
Broadcast Buyer
08-463 15 61
072-539 16 86
julia.gabrielsson@mecglobal.com
Kalle Olebro
Kalle Olebro
Project Manager, MEC Access
08-463 15 98
070-324 99 98
kalle.olebro@mecglobal.com
Katarina Lindahl
Katarina Lindahl
Account Manager
08-463 15 56
katarina.lindahl@mecglobal.com
Katie Alvide
Katie Alvide
AD Check
031-10 55 34
katie.alvide@mecglobal.com
Kerstin Engstrom
Kerstin Engstrom
Ad Check
031-10 55 19
kerstin.engstrom@mecglobal.com
Kim Saxberg
Kim Saxberg
Strategic Planner
08-463 15 53
070-311 04 61
kim.saxberg@mecglobal.com
Leif Janderhof
Leif Janderhof
Account Manager
08-463 16 21
070-749 04 49
leif.janderhof@mecglobal.com

 

Linda Andersson
Linda Rosentröm
Social Media Executive
08-463 15 68
072-575 24 94
linda.rosenstrom@mecglobal.com
Lotta Durling
Lotta Durling
Account Executive
08-463 15 05
070-395 56 05
lotta.durling@mecglobal.com

 

 

Maria Bäckman
Maria Bäckman
Account Director
0725-52 64 24
maria.backman@mecglobal.com

 

Mari Carlsson
Mari Carlsson
Account Manager
08-463 16 26
mari.carlsson@mecglobal.com
Maria Viktorsson
Maria Viktorsson
Analytics and Insight Manager
08-463 15 67
072-245 88 15
maria.viktorsson@mecglobal.com
Marianne Hollander
Marianne Hollander
Digital Traffic
08-463 15 32
070-571 27 06
marianne.hollander@mecglobal.com
Marianne Olsson
Marianne Olsson
Account Executive
08-463 15 43
070-630 15 43
marianne.olsson@mecglobal.com
Markus Hedin
Markus Hedin
Broadcast Planner
08-463 15 06
072-716 15 06
markus.hedin@mecglobal.com
Mikael Persson
Mikael Persson
Head of Analytics and Insight & Digital
08-463 16 05
070-733 44 34
mikael.persson@mecglobal.com
Michaela Hedlund
Michaela Hedlund
Project Manager, MEC Access
08-463 16 04
072-550 91 48
michaela.hedlund@mecglobal.com

 

Monika Mellen
Monika Mellen
Account Director
031-10 55 47
070-661 81 91
monika.mellen@mecglobal.com
Niklas Andreason
Niklas Andreason
Account Director
08-463 15 94
070-557 97 81
niklas.andreason@mecglobal.com
Niklas Rosen
Niklas Rosen
Business Controller
08-463 15 18
070-338 89 32
niklas.rosen@mecglobal.com
Philippa Tuvesson
Philippa Tuvesson
Digital Manager
08-463 15 40
0722-29 34 04
philippa.tuvesson@mecglobal.com
Rebecca Brage
Rebecca Brage
Digital Planner
08-463 16 22
073-320 93 33
rebecca.brage@mecglobal.com
Sahra Talen
Sahra Talen
Account Director
08-463 15 39
072-701 63 39
sahra.talen@mecglobal.com

 

Sandra Isaksson
Sanna Jörgensen
Account Manager
08-463 16 30
0702-80 31 30
sanna.jorgensen@mecglobal.com

 

Sara Blossborn
Sara Blossborn
Broadcast Planner
08-463 15 27
070-346 15 27
sara.blossborn@mecglobal.com
Sofia Welstadius
Sofia Welstadius
Digital Manager
08-463 15 45
0706-499 305
sofia.welstadius@mecglobal.com
Sophie Yard
Sophie Yard
Digital Traffic
072-358 40 08
sophie.yard@mecglobal.com
Susanna Idman
Susanna Idman
International Account Director
08-463 15 03
070-509 15 03
susanna.idman@mecglobal.com
Therese Joelsson
Therese Joelsson
Digital Planner
08-463 15 47
072-715 15 47
therese.joelsson@mecglobal.com
Tina Andersson
Tina Andersson
Account Executive
08-463 16 61
070-209 30 66
tina.andersson@mecglobal.com
Thomas Myrhed
Thomas Myrhed
Account Director
072-245 70 81
thomas.myrhed@mecglobal.com
Tobias Nurmi
Tobias Nurmi
Broadcast Director
08-463 16 14
070-572 16 14
tobias.nurmi@mecglobal.com
Ulrika Anderberg
Ulrika Anderberg
Chief Strategy Officer
070-633 23 54
ulrika.anderberg@mecglobal.com

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com Logo

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Google+-foto

Du kommenterar med ditt Google+-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s